Deri abiye ayakkabı modelleri

Deri abiye ayakkabı modelleri

Deri abiye ayakkabı modelleri için önerileri ve deri abiye ayakkabılar hakkında tavsiyelerimizi sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Deri ayakkabı kullanımı insanlığın giysi kullanımı tarihi kadar eskilere gitmektedir. İlk ayakkabılar da bugün ki gibi ayakları soğuktan ve darbelere karşı koruma amaçlı idi. İlk deri ayakkabılar kurutulmuş hayvan derilerinin ayağa sarılması ile kullanılmıştır. Ayakkabı imalatında kullanılan deriler; koyun, at, geyik ve bazı süngerlerden elde edilmektedir. Günümüzde tabaklama denilen sepileme yöntemi ile ham derinin kullanıma uygun hale getirilmesi için; bitkilerden elde edilen taneler kullanılarak yapılan bitkisel sepileme veya krom bileşikleri ile derinin işlenmesi için yapılan madensel sepileme yöntemi kullanılmaktadır. Daha sonra ise tabaklama işleminden derinin rengi, yüzey şekli ve dokusunda istenilen yüzeyin oluşturulması için finisaj uygulanmaktadır. Bu işlemlerden sonra ayakkabı imalatı esnasında kullanılan deri elde edilmiş olur.

Deri bileşiminde; %50.2 Karbon, %25.4 Oksijen, %17.8 Azot, % 4.6 Hidrojen ve %2 Kükürt bulunmaktadır.

Ayakkabı kullanımında derinin tercih edilmesindeki en önemli etkenler; yumuşak olması, bozulmaya ve deformasyona dayanıklı olması, nefes alabilme özelliği ile nemi emebilmesi ve dışarı verebilmesi ile azda olsa esneme özelliğinin olmasıdır.

Deri abiye ayakkabılarda ayak nefes alabildiğinden, deri abiye ayakkabı ayağı serin tutmaktadır. Çabuk yırtılmaz ve zorlanmadıkça kolayca kopmaz, derinin nemi emme özelliği sayesinde ayakta istenmeyen kokuların oluşmasının önlenmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca esneme özelliği sayesinde de ayağın formunu alır ve kişiye ayaklardan kaynaklı en az rahatsızlık hissini verir.

Deri ayakkabı önerileri için abiye ayakkabı sitesi; abiyeayakkabici.com sayfalarımızda paylaştığımız veya paylaşacağımız deri abiye ayakkabı modelleri ile şıklığınıza şıklık katacak abiye ayakkabı modellerimizi inceleyebilirsiniz.

 

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gece ayakkabısı