Platform abiye ayakkabılar

Platfrom abiye ayakkabı

Platfrom abiye ayakkabılar taban ve topuğu dolgu malzemesi ile desteklenen abiye ayakkabı modelleridir. Kısa boyluları uzun gösteren abiye ayakkabı modelidir.

Platform kelime anlamı olarak düzleştirilmiş düz zemin anlamına gelip Türkçe’ye Fransızca^dan geçmiştir. Platform abiye ayakkabı modelleri özellikle kısa boylu hanımlar için ideal ve yaygın tercih edilen ayakkabı modeli arasındadır. Bu modellerde taban ve boy dolgu malzemeleri ile desteklendiğinde otomatik olarak boyda yükseklik sağlanmakta ve kullanan kişinin boyu olduğundan uzun görünmektedir.

Platform ayakkabıların kullanımı oldukça eski olup yüzyıllar boyunca özellikle; Uzakdoğu ülkelerinde ve Avrupa’da sokaklardaki çamurlar ve diğer pisliklerden korunma amacı ile yaygın olarak kullanılmıştır. İlk başlarda ayakları sokakların kirinden koruma amaçla kullanılan platform ayakkabı modellerinin boyu olduğundan uzun gösterdiğinin farkına varılması ile fantezi ayakkabı modelleri içinde kullanılmaya başlanılmıştır.

Platform ayakkabılar 3 model yapılmakta ve bu 3 modele göre sınıflandırılmaktadır.

1.Platform ayakkabı; Hem tabanı, hem de topuğu platform dolgu malzemeleri ile imal edilen ayakkabı modelleridir. Bu modeller platform ayakkabılar olarak ifade edilmektedir.

2. Platform topuk ayakkabı; Tabanı ince ve normal ölçülerde normal fakat topuğu platform dolgu malzemeleri ile imal edilen ayakkabı modelleridir. Bu modeller platform topuklu ayakkabılar olarak ifade edilmektedir.

3. Platform taban ayakkabı; Topuğu ince ve normal ölçülerde fakat tabanı platform malzeme ile imal edilen ayakkabı modelleridir. Bu modeller platform tabanlı ayakkabılar olarak ifade edilmektedirler.

Aynı sınıflandırma; Platform abiye ayakkabılar, platform taban abiye ayakkabılar, platform topuk abiye ayakkabılar olarak abiye ayakkabı modelleri için de geçerlidir.

Genel olarak kaba bir duruşa sahip olsalar da başarılı bir ayakkabı tasarımcısı tarafından dizayn edilen çok şık platform ayakkabı modelleri de yok değildir. Buradaki hassas nokta; kısa boyu uzun göstermek için rast gele bir platform abiye ayakkabı kullanmak değil, elbiseniz ile kombin sağlayabilecek renkler ve model de imal edilmiş ve tasarımız zarif platform abiye ayakkabılar arasından seçim yapmanız gerektiğidir. Uzun görünmek için bizce çirkinleşmek ve kaba bir görüntüye bürünmenin hiç bir anlamı bulunmamaktadır. Doğru model seçimi yapılmış bir platform abiye ayakkabı sizi hem olduğunuzdan daha uzun boylu gösterir, hem de zarafetinize zarafet katar. Aksi ise belirttiğimiz üzere hantal bir görüntüye sebep olacaktır.

Ayakkabı markaları koleksiyonlarında yer alan platform abiye ayakkabılar arasında önceki sezonlarda müşterilerinin beğenisine sunulan modeller altta yer alan slayt gösterimizde paylaşılmış olup 2015 platform taban abiye ayakkabı modelleri ve 2015 platform topuk abiye ayakkabı modelleri de ayrıca abiye ayakkabı sitesi; abiyeayakkabici.com bünyesinde yayına sunacağımız sayfalarda beğeninize sunulacaktır.

Sayfalarımızı ziyaret ve takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gece ayakkabısı