Rugan abiye ayakkabı modelleri

Rugan ayakkabı modelleri

Rugan ayakkabı modelleri için rugan abiye ayakkabılar ve rugan ayakkabı bakımı için ipuçları abiye ayakkabı sitesi; abiyeayakkabici.com sayfalarımızda.

Rugan; Farsça’dan dilimize geçen bir kelimedir. Farsça’da; revgan, parlak, pürüzsüz yüzey anlamına gelmekte olup, İngilizce’de; patent leather, Almanca’da; lackleder kelimeleri ile ifade edilmektedir. Rugan; sürekli parlayan ve yansıtan bir yüzey sahibi olması için üzerinde kimsalay finisajlar yapılmış deri olarak tanımlanmaktadır. Çoğunlukla sığır derisinden yapılan rugan, az da olsa, keçi, koyun, domuz, yılan, devekuşu ve timsah derisinden de imal edilebilmektedir. Rugan amaç olarak parlak yüzeyler sağlanan deriler  elde etmek amacı ile imal ediliyor olsa da en kalitesiz deriler genel olarak rugan üretiminde kullanılmaktadır. Derinin yüzeyi “rugan lakı” denilen maddelerle ve ek parlaklık ve ek dolgunluk verecek maddeler ile kaplanılarak deriye değer kazandırılmaktadır. Rugan derilerinin parıldaması; poliüratan maddeler ve laklar sayesinde sağlanmaktadır. Bu kaplama sayesinde oluşturulan film tabakasının kalınlığı yaklaşık 100-200 mikron civarındadır.

Rugan ayakkabı imalatında kullanılan rugan deriler kalın bir film tabakası ile kaplandığından hava geçirgenliği çok az olup, imalatta kullanılan crosslinker nedeni ile de derinin esnekliği çok azdır. Uzun süreli kullanımlarda kişiye ayakkabıda esneme olmadığı için rahatsızlık hissini yoğun derece de verse de parlaklığı albenisini arttırmakta ve cezbedici kılmaktadır. Alımlı bir görüntüsü vardır.

Rugan abiye ayakkabılar çok üzün süreli kullanılmayacak ise gayet şık durmaktadır. Fakat uzun süreli kullanım için peşinen ayağınızda hisseeceğiniz rahatsızlığı göze almayı kabullenmeniz gerekir. Fakat dediğimiz gibi ışıltı ve parlak görüntüsü rugan abiye ayakkabı modelleri için en cezbedici özelliktir.

Rugan ayakkabılar diğer ayakkabılar gibi boya yapılmazlar. zira üzeri parlak bir film tabakası ile kaplı olduğundan boya tutmaz. Kendine has bir bakım işlemleri vardır.

Rugan abiye ayakkabı bakımı için yumuşak bir beze 1-2 damla makyaj sütü damlatarak rugan ayakkabının üstünü ovabilirsiniz. Ayrıca 1 pamuğa vazelin sürerek de rugan ayakkabı bakımı yapabilirsiniz. Rugan ayakkabılar üzerinde oluşan kar ve yağmur lekelerini çıkarmak için limon kullanarak rugan ayakkabı bakımı yapılabilmektedir.

Abiye ayakkabı modelleri için önerileri paylaştığımız sitemiz bünyesinde yer alan ayakkabı markaları‘nın büyük çoğunluğu koleksiyonlarında rugan abiye ayakkabılar için tasarımlar yapmaktadır. İlerleyen günlerde yayınlayacağımız sayfalardan 2015 rugan abiye ayakkabı modelleri için de bir birinden şık ve güzel ayakkabı modelleri beğeninize sunulacaktır.

Sayfalarımızı takip ve ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gece ayakkabısı