Salvatore Ferragamo ayakkabılar

Salvatore Ferragamo ayakkabı

Salvatore Ferragamo abiye ayakkabılar ve Salvatore Ferragamo ayakkabı modelleri 2015 koleksiyonlarında yer alan kadın ayakkabıları ve abiye ayakkabı modelleri sayfamızda beğeninize sunulmuştur.

Salvatore Ferragamo kimdir? Salvatore Ferragamo ayakkabı; stiletto ayakkabıların sembolü kama topuk ve ayrıca kafes toğuğun mucitleri arasında kabul edilen 1898 doğumlu İtalyan ayakkabı tasarımcısı Salvatore Ferragamo tarafından kurulmuştur. 14 kardeş içinde 11. çocuk olan Salvatore Ferragamo ilk ayakkabısını 9 yaşında kız kardeşlerinin giymesi için yapmıştır. Yaptığı ayakkabı beğenilince kendisinin bir lüks giyim imparatorluğuna dönüşecek macerası başlamış olup, 1914 yılında Amerika Boston’a göç etmiş ve bir çizme fabrikasında işe başlamıştır.

1920’li yıllarda yaptığı başarılı tasarımlar ile Hollywood yıldızlarına ayakkabı yapmaya başlamış ve sonrasında yenilikçi vizyonu ve ayakkabı imalatına bilimsel yaklaşımı neticesinde Ayakkabıda devrim sayılan stiletto topuk olarak adlandırılan kama topuklu ayakkabılar ve kafes topuklu ayakkabılar imal etmiştir.  Mesleğine ve ayakkabı imalatına öylesine aşık bir adammış ki, ayakkabı ayakda neden rahatsızlık verir bunu öğrenmek ve bu rahatsızlığı gidermenin yolunu bulabilmek için Güney Kaliforniya üniversitesinde anatomi çalışmıştır.

13 yıl kaldığı Amerika’dan 1927 yılında ülkesi İtalya’ya dönen Salvatore Ferragamo Floransa’ya yerleşmiş ve o yüzyılın en güçlü kadınları arasındaki ; Cooch Behar Maharani , Eva Peron, Marilyn Monroe gibi önemli ve tanınmış şahsiyetler için ayakkabılar ve abiye ayakkabı modelleri yapmıştır.

Kurucusunun adını taşıyan Salvatore Ferragamo ayakkabı modelleri ile çok uzun yıllardır kadınları kendine hayran bırakan ayakkabı markaları arasındadır.

Kurduğu ayakkabı imparatorluğu zaman içerisinde lüks hazır giyim ve kadın giyim ürünleri , gözlük, parfüm gibi çeşitli ürünlerin marka bünyesinde satıldığı dev bir imparatorluğa dönüşmüştür. 1960 yılında vefatından sonra şirketin yönetimini devralan çocukları şirketin global pazarlarda genişlemesini devam ettirmişlerdir.

Salvatore Ferragamo abiye ayakkabı modelleri ve kadın ayakkabısı modelleri Türkiye’de Demsa Group  distribütörlüğünde satışa sunulmaktadır. Salvatore Ferragamo Mağazaları Türkiye’de sadece Abdi İpekçi Cad.Polat Palas No:63 Maçka Nişantaşı Şişli İstanbul adresindeki mağazasından ibarettir. Salvatore Ferragamo Nişantaşı mağazasına +902122416049 numaralı telefon hattından 3115 dahili numarası ile erişim sağlayabilirsiniz. Salvatore Ferragamo internet sitesini ziyaret etmek ve kadın ayakkabısı modellerini incelemek isterseniz ekli linki ziyaret edebilirsiniz.

Altta yer alan slayt albümümüzde Salvatoore Ferragamo ayakkabı 2015 modelleri beğeninize sunulmaktadır. Yeni sezon Salvatore Ferragamo abiye ayakkabılar için abiyeayakkabici.com bünyesinde yayınlayacağımız yeni sayfalarımızı takip etmenizi öneririz.

1 yorum yapılmış

  1. Salvatore Ferragamo ayakkabılar en beğendiğim ayakkabı modelleri arasında. Çok güzel ayakkabı tasarımları var.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gece ayakkabısı